03 listopada 2014

Wernisaż wystawy Bartosza Frączka "Moje miasto"

6 listopada (czwartek) 2014 na godzinę 18:00 zapraszamy na wernisaż wystawy Bartosza Frączka Moje miasto.

Bartosz Frączek, urodził się w 1974 w Częstochowie, gdzie ukończył z wyróżnieniem studia w Instytucie plastyki ówczesnej Wyższej Szkoły Pedagogicznej (obecnie Akademia im. Jana Długosza). Otrzymał dyplom z malarstwa w pracowni prof. Wincentego Maszkowskiego. Tytuł doktora uzyskał na wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta na Wydziale Sztuki AJD w Częstochowie. Czterokrotnie uhonorowany stypendium prezydenta miasta Częstochowy, otrzymał na konkursach malarskich wiele nagród i wyróżnień. Jest pomysłodawca Międzynarodowego Biennale Miniatury. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i upowszechnianiem kultury plastycznej.

Wernisaż połączony będzie z promocją miejskiego kalendarza na rok 2015 zawierającego reprodukcje prac artysty.

Organizator: Wydział Kultury, Promocji i Sportu UM Częstochowy